Eaton (formerly Cooper Bussmann) FRN-R-60ID
FRN-R-60ID picture photo
Mfg. Part Number
FRN-R-60ID
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE TRON DUAL-ELEMENT CLASS RK5
Datasheet Download
FRN-R-60ID.pdf
Availability of FRN-R-60ID
QUANTITY
FRN-R-60ID Order Process
Ship out your order
Specifications of FRN-R-60ID
Internal Part NumberEIS-FRN-R-60ID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRN-R-60ID
Related LinksFRN-R, FRN-R-60ID Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
FRN-R-60ID Details Description
Related parts for FRN-R-60ID
RES SMD 10.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SNGL SCHM-TRG INV GATE SC70-5 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 3POS datasheet.pdf
CUT & POLISH WHEEL 16" 7A MED datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TRANS 4NPN DARL 60V 6A 10-SIP datasheet.pdf