Eaton (formerly Cooper Bussmann) FRS-R-1-6/10
FRS-R-1-6/10 picture photo
Mfg. Part Number
FRS-R-1-6/10
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE TRON DUAL ELEMENT FUSE CLAS
Datasheet Download
FRS-R-1-6/10.pdf
Availability of FRS-R-1-6/10
QUANTITY
FRS-R-1-6/10 Order Process
Ship out your order
Specifications of FRS-R-1-6/10
Internal Part NumberEIS-FRS-R-1-6/10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRS-R-1-6/10
Related LinksFRS-R-, FRS-R-1-6/10 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
FRS-R-1-6/10 Details Description
Related parts for FRS-R-1-6/10
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 40POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf