Fairchild Semiconductor FSAM20SM60A
FSAM20SM60A picture photo
Mfg. Part Number
FSAM20SM60A
Brief Description
SMART POWER MODULE 20A SPM32-AA
Datasheet Download
FSAM20SM60A.pdf
Availability of FSAM20SM60A
QUANTITY
FSAM20SM60A Order Process
Ship out your order
Specifications of FSAM20SM60A
Internal Part NumberEIS-FSAM20SM60A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSmart Power
Article LibraryOver Current Protection or Short Circuit Protection - Article
Standard Package8
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesMotion-SPM®
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current20A
Voltage600V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSAM20SM60A
Related LinksFSAM2, FSAM20SM60A Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FSAM20SM60A Details Description
Related parts for FSAM20SM60A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
IC R/S LATCH 3-STATE QUAD 16SOIC datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 550V 400A TO220 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .100 24POS AU datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 0.1A S-MINI datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf