Fairchild Semiconductor FSBB30CH60DF
FSBB30CH60DF picture photo
Mfg. Part Number
FSBB30CH60DF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
30A SPM3V V5
Datasheet Download
FSBB30CH60DF.pdf
Availability of FSBB30CH60DF
QUANTITY
FSBB30CH60DF Order Process
Ship out your order
Specifications of FSBB30CH60DF
Internal Part NumberEIS-FSBB30CH60DF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSBB30CH60DF
Related LinksFSBB30, FSBB30CH60DF Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FSBB30CH60DF Details Description
Related parts for FSBB30CH60DF
THERISTER MODULE 2200V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.92V SOT23-3 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
K63323B TOOL KIT datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 10V 1411 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FILM 18UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf