Fairchild Semiconductor FSBM20SM60A
FSBM20SM60A picture photo
Mfg. Part Number
FSBM20SM60A
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
SMART POWER MODULE 20A SPM32-AA
Datasheet Download
FSBM20SM60A.pdf
Availability of FSBM20SM60A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FSBM20SM60A Order Process
Ship out your order
Specifications of FSBM20SM60A
Internal Part NumberEIS-FSBM20SM60A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesSPM®
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current20A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / CaseSPM32AA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSBM20SM60A
Related LinksFSBM2, FSBM20SM60A Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FSBM20SM60A Details Description
Related parts for FSBM20SM60A
RES SMD 76.9KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 128K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
SSD 24GB SCSI datasheet.pdf
FITTING RA T70 RACEWAY WHITE datasheet.pdf
IC 500MA PWR DIST SWITCH 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BGA PIN ADAPTER 1.27MM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC GATE DVR LOSIDE DUAL 4A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT PIN datasheet.pdf