| Internal Part Number | EIS-FSF75-10-D | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 31/Dec/2012 | |
| Standard Package | 500 | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules | |
| Series | Pan-Term® | |
| Type | Single Wire | |
| Insulation | Insulated | |
| Style | DIN | |
| Size | 22 AWG (0.50mm²) | |
| Length - Overall | 11.50mm | |
| Length - Pin | 10.00mm | |
| Color | White | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | FSF75-10-D | |
| Related Links | FSF75, FSF75-10-D Datasheet, Panduit Distributor | |
 | PC9 | PCB COPPER CLAD 3 X 4.5" 1 SIDE | datasheet.pdf | |