Murata Electronics North America FSRB100080RTB00B
FSRB100080RTB00B picture photo
Mfg. Part Number
FSRB100080RTB00B
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores - Cables and Wiring
Brief Description
FERRITES
Datasheet Download
FSRB100080RTB00B.pdf
Availability of FSRB100080RTB00B
QUANTITY
FSRB100080RTB00B Order Process
Ship out your order
Specifications of FSRB100080RTB00B
Internal Part NumberEIS-FSRB100080RTB00B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Filters
FamilyFerrite Cores - Cables and Wiring
SeriesFSRB
TypeRound
DesignSolid
Impedance388 Ohm
Test Frequency100MHz
MaterialRT
Inner Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Outer Dimension0.393" Dia (10.00mm)
Length0.315" (8.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSRB100080RTB00B
Related LinksFSRB1000, FSRB100080RTB00B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
FSRB100080RTB00B Details Description
Related parts for FSRB100080RTB00B
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CLAMP TIE BARB TY 120LB 15.5" datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 27POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 20A DO5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf