Panasonic Industrial Automation Sales FT-H13-FM10T
FT-H13-FM10T picture photo
Mfg. Part Number
FT-H13-FM10T
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
FT-H13-FM2 10M LONG
Datasheet Download
FT-H13-FM10T.pdf
Availability of FT-H13-FM10T
QUANTITY
FT-H13-FM10T Order Process
Ship out your order
Specifications of FT-H13-FM10T
Internal Part NumberEIS-FT-H13-FM10T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
SeriesFX-500
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance-
Voltage - Supply-
Response Time-
Output Configuration-
Connection MethodCable
Ingress Protection-
Cable Length78.740" (2000.00mm)
Light Source-
Adjustment Type-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FT-H13-FM10T
Related LinksFT-H13, FT-H13-FM10T Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
FT-H13-FM10T Details Description
Related parts for FT-H13-FM10T
RES 64.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC10A/MC10F/MKC10A datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.8UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
IC PWM PROC DGTL AUD 6CH 80-TQFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 6A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
DSUB DE ROUND C/C BRASS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
SAC-2P- 3 0-PUR/DTFS-1L datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf