Susumu URG2012L-151-L-T05
URG2012L-151-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG2012L-151-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.01% 1/10W 0805
Datasheet Download
URG2012L-151-L-T05.pdf
Availability of URG2012L-151-L-T05
QUANTITY
URG2012L-151-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG2012L-151-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG2012L-151-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesURG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG2012L-151-L-T05
Related LinksURG2012L-, URG2012L-151-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG2012L-151-L-T05 Details Description
Related parts for URG2012L-151-L-T05
IC PHOTOTRANS IR 880NM TO-18 datasheet.pdf
CONN TERM STICK 15POS W/CARRIER datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf
SOFTWARE SHARC PC FLOAT 5 SEAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC ISA BOARD C200PC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 23A DPAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
DSUB 50 F CRIMP CLIN G ZINC datasheet.pdf