NKK Switches FTAS00-84AS4
FTAS00-84AS4 picture photo
Mfg. Part Number
FTAS00-84AS4
Manufacturer
Product Category
Touch Screen Overlays
Brief Description
TOUCH SCRN 4-WIRE 8.4"
Datasheet Download
FTAS00-84AS4.pdf
Availability of FTAS00-84AS4
QUANTITY
FTAS00-84AS4 Order Process
Ship out your order
Specifications of FTAS00-84AS4
Internal Part NumberEIS-FTAS00-84AS4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistive Touch Screen
Featured ProductResistive Touch Screens
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyTouch Screen Overlays
SeriesFT
Length6.95" (176.50mm)
Width0.083" (2.10mm)
Height5.33" (135.40mm)
InterfaceRS232, USB
TypeResistive
Diagonal Screen Size8.4" (214.44mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FTAS00-84AS4
Related LinksFTAS00, FTAS00-84AS4 Datasheet, NKK Switches Distributor
FTAS00-84AS4 Details Description
Related parts for FTAS00-84AS4
IDC CABLE - MKC24K/MC24M/X datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 1.2K OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER SOT23-6 datasheet.pdf
OSC OCXO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 19.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf