Greenlee Communications FTHD24-100
FTHD24-100 picture photo
Mfg. Part Number
FTHD24-100
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 10COND 24AWG BLACK 100'
Datasheet Download
FTHD24-100.pdf
Availability of FTHD24-100
QUANTITY
FTHD24-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of FTHD24-100
Internal Part NumberEIS-FTHD24-100
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors10 (5 Pair Twisted)
Wire Gauge24 AWG
Conductor StrandSolid
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length100' (30.5m)
Jacket ColorBlack
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FTHD24-100
Related LinksFTHD2, FTHD24-100 Datasheet, Greenlee Communications Distributor
FTHD24-100 Details Description
Related parts for FTHD24-100
BOX STEEL OFF WHITE 8"L X 12"W datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR TIMR/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 25A 600V datasheet.pdf
IC WIRELESS USB LP 2.4GHZ 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SIDACTOR ASYM 500A DO214 2L datasheet.pdf
RF PWR MOSFET 1200V 6A TO-247 datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FM DISCONNECT FULLY NYLON INS datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf