Fox Electronics FVXO-HC53B-17.408
FVXO-HC53B-17.408 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC53B-17.408
Brief Description
OSC VCXO 17.408MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC53B-17.408.pdf
Availability of FVXO-HC53B-17.408
QUANTITY
FVXO-HC53B-17.408 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC53B-17.408
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC53B-17.408
TypeVCXO
Frequency17.408MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC53B-17.408
Related LinksFVXO-HC5, FVXO-HC53B-17.408 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC53B-17.408 Details Description
Related parts for FVXO-HC53B-17.408
CONN EDGE DUAL 1MM DIP 30 POS datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD X-SAFE 2PL datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN READY NPN GEN PURPOSE FO datasheet.pdf
LED XLAMP ROYAL BLUE datasheet.pdf
NON PLUGINWOBBLE COIL SPRNG SPDT datasheet.pdf
IC FLASH PSRAM 160M datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF FOR COAX CONN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf