Fox Electronics FVXO-HC73B-32.768
FVXO-HC73B-32.768 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73B-32.768
Brief Description
OSC VCXO 32.768MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73B-32.768.pdf
Availability of FVXO-HC73B-32.768
QUANTITY
FVXO-HC73B-32.768 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73B-32.768
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73B-32.768
TypeVCXO
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73B-32.768
Related LinksFVXO-HC7, FVXO-HC73B-32.768 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73B-32.768 Details Description
Related parts for FVXO-HC73B-32.768
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM SMD AU 24POS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 1.1 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(5KV) PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 84MM datasheet.pdf
TUBING PVC CLR 100' datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf