Fox Electronics FVXO-HC73BR-12.28
FVXO-HC73BR-12.28 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73BR-12.28
Brief Description
OSC VCXO 12.28MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73BR-12.28.pdf
Availability of FVXO-HC73BR-12.28
QUANTITY
FVXO-HC73BR-12.28 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73BR-12.28
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73BR-12.28
TypeVCXO
Frequency12.28MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73BR-12.28
Related LinksFVXO-HC7, FVXO-HC73BR-12.28 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73BR-12.28 Details Description
Related parts for FVXO-HC73BR-12.28
RES SMD 24K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM datasheet.pdf
RES 221 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X300MM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 21POS 1MM SMD datasheet.pdf
JUMPER CBL ASSY 2HEADER 2LD 24" datasheet.pdf