Fox Electronics FVXO-LC52BR-122.88
FVXO-LC52BR-122.88 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC52BR-122.88
Brief Description
OSC VCXO 122.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC52BR-122.88.pdf
Availability of FVXO-LC52BR-122.88
QUANTITY
FVXO-LC52BR-122.88 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC52BR-122.88
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC52BR-122.88
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-LC52
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC52BR-122.88
Related LinksFVXO-LC52, FVXO-LC52BR-122.88 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC52BR-122.88 Details Description
Related parts for FVXO-LC52BR-122.88
TRANSFORM AUDIO 150/600 TO 8 IMP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PST 4A 3V datasheet.pdf
OSC XO 170.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V DPAK datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf