Fox Electronics FVXO-LC73B-320
FVXO-LC73B-320 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC73B-320
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 320.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC73B-320.pdf
Availability of FVXO-LC73B-320
QUANTITY
FVXO-LC73B-320 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC73B-320
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC73B-320
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-LC73
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency320MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC73B-320
Related LinksFVXO-LC, FVXO-LC73B-320 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC73B-320 Details Description
Related parts for FVXO-LC73B-320
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED MOD LMR2 WARM WHT 650LM 120V datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/18/180F 1.5 BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf