Fox Electronics FVXO-LC73B-74.1758
FVXO-LC73B-74.1758 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC73B-74.1758
Brief Description
OSC VCXO 74.1758MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC73B-74.1758.pdf
Availability of FVXO-LC73B-74.1758
QUANTITY
FVXO-LC73B-74.1758 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC73B-74.1758
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC73B-74.1758
TypeVCXO
Frequency74.1758MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC73B-74.1758
Related LinksFVXO-LC73, FVXO-LC73B-74.1758 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC73B-74.1758 Details Description
Related parts for FVXO-LC73B-74.1758
CAP THIN FILM 1.3PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 140POS .8MM DUAL SMT datasheet.pdf
FUSE 400MA 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
REPL LED BULB WHT 6V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf