Fox Electronics FVXO-LC73BR-155
FVXO-LC73BR-155 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC73BR-155
Brief Description
OSC VCXO 155.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC73BR-155.pdf
Availability of FVXO-LC73BR-155
QUANTITY
FVXO-LC73BR-155 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC73BR-155
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC73BR-155
TypeVCXO
Frequency155MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC73BR-155
Related LinksFVXO-LC, FVXO-LC73BR-155 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC73BR-155 Details Description
Related parts for FVXO-LC73BR-155
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A SC73 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 3.09 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf