Fox Electronics FVXO-PC73B-184.32
FVXO-PC73B-184.32 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73B-184.32
Brief Description
OSC VCXO 184.32MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73B-184.32.pdf
Availability of FVXO-PC73B-184.32
QUANTITY
FVXO-PC73B-184.32 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73B-184.32
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73B-184.32
TypeVCXO
Frequency184.32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73B-184.32
Related LinksFVXO-PC7, FVXO-PC73B-184.32 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73B-184.32 Details Description
Related parts for FVXO-PC73B-184.32
RES SMD 9.1K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 205K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLAME BARRIER 8.5X11" 1=10PCS datasheet.pdf
CAP CER 9PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 316K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
75UF 6V 8.179X18.364 105C AXI datasheet.pdf