Fox Electronics FVXO-PC73B-450
FVXO-PC73B-450 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73B-450
Brief Description
OSC VCXO 450.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73B-450.pdf
Availability of FVXO-PC73B-450
QUANTITY
FVXO-PC73B-450 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73B-450
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73B-450
TypeVCXO
Frequency450MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73B-450
Related LinksFVXO-PC, FVXO-PC73B-450 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73B-450 Details Description
Related parts for FVXO-PC73B-450
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 12POS PCB datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL62391HI datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V X7R 1812 datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 11.18MM datasheet.pdf
NC CARD 3M TERMINAL BLOCK CABL datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 2.2K OHM 11SIP datasheet.pdf