Fox Electronics FVXO-PC73B-688.73
FVXO-PC73B-688.73 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73B-688.73
Brief Description
OSC VCXO 688.73MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73B-688.73.pdf
Availability of FVXO-PC73B-688.73
QUANTITY
FVXO-PC73B-688.73 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73B-688.73
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73B-688.73
TypeVCXO
Frequency688.73MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73B-688.73
Related LinksFVXO-PC7, FVXO-PC73B-688.73 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73B-688.73 Details Description
Related parts for FVXO-PC73B-688.73
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR OPA653 datasheet.pdf
12' 16/3 SJT BLACK CURLY datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CTB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC 24:12 MUX/DEMUX BQSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf