Fox Electronics FVXO-PC73B-983.04
FVXO-PC73B-983.04 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73B-983.04
Brief Description
OSC VCXO 983.04MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73B-983.04.pdf
Availability of FVXO-PC73B-983.04
QUANTITY
FVXO-PC73B-983.04 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73B-983.04
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73B-983.04
TypeVCXO
Frequency983.04MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73B-983.04
Related LinksFVXO-PC7, FVXO-PC73B-983.04 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73B-983.04 Details Description
Related parts for FVXO-PC73B-983.04
SWAB 5" STAT DIS FT 100/PKG datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 200POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT PIN datasheet.pdf