Fox Electronics FVXO-PC73BR-448
FVXO-PC73BR-448 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-448
Brief Description
OSC VCXO 448.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-448.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-448
QUANTITY
FVXO-PC73BR-448 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-448
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-448
TypeVCXO
Frequency448MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-448
Related LinksFVXO-PC, FVXO-PC73BR-448 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-448 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-448
TRIMMER 500K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf