Fox Electronics FVXO-PC73BR-45.696
FVXO-PC73BR-45.696 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-45.696
Brief Description
OSC VCXO 45.696MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-45.696.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-45.696
QUANTITY
FVXO-PC73BR-45.696 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-45.696
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-45.696
TypeVCXO
Frequency45.696MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-45.696
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-45.696 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-45.696 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-45.696
HEAT SHR POLY W/ADH BLK 1/4" X6" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 12A HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1A 10W datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf