Fox Electronics FVXO-PC73BR-647.2394
FVXO-PC73BR-647.2394 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-647.2394
Brief Description
OSC VCXO 647.2394MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-647.2394.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-647.2394
QUANTITY
FVXO-PC73BR-647.2394 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-647.2394
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-647.2394
TypeVCXO
Frequency647.2394MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-647.2394
Related LinksFVXO-PC73B, FVXO-PC73BR-647.2394 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-647.2394 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-647.2394
FUSE CERAMIC 6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 32-QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CGRID SL PMC WTOW SR 22POS datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 5MM 3POS BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 198MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
OSC MEMS 2.048MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf