Cirrus Logic, Inc. CS48L10-CNZR
CS48L10-CNZR picture photo
Mfg. Part Number
CS48L10-CNZR
Manufacturer
Product Category
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Brief Description
IC DSP AUDIO LOW POWER 24QFN
Datasheet Download
CS48L10-CNZR.pdf
Availability of CS48L10-CNZR
QUANTITY
CS48L10-CNZR Order Process
Ship out your order
Specifications of CS48L10-CNZR
Internal Part NumberEIS-CS48L10-CNZR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly/Test Supplier Transfer 06/Feb/2014
Assembly/Test Site Transfer Jun/2014
Standard Package6,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - DSP (Digital Signal Processors)
Series-
Packaging-
TypeFixed Point
InterfaceI²C, SPI
Clock Rate80MHz
Non-Volatile MemoryROM (160 kB)
On-Chip RAM256kB
Voltage - I/O1.8V, 3.3V
Voltage - Core1.00V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting Type*
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS48L10-CNZR
Related LinksCS48L1, CS48L10-CNZR Datasheet, Cirrus Logic, Inc. Distributor
CS48L10-CNZR Details Description
Related parts for CS48L10-CNZR
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
OSC XO 210.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 5V 200MA OUT datasheet.pdf