Fox Electronics FVXO-PC73BR-704.3806
FVXO-PC73BR-704.3806 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-704.3806
Brief Description
OSC VCXO 704.3806MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-704.3806.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-704.3806
QUANTITY
FVXO-PC73BR-704.3806 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-704.3806
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-704.3806
TypeVCXO
Frequency704.3806MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-704.3806
Related LinksFVXO-PC73B, FVXO-PC73BR-704.3806 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-704.3806 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-704.3806
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" SNGL BEIGE 9POS datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ16 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
M4 0.8MM PIGT PNP NO datasheet.pdf