Fox Electronics FVXO-PC73BR-709.526
FVXO-PC73BR-709.526 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-709.526
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 709.526MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-709.526.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-709.526
QUANTITY
FVXO-PC73BR-709.526 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-709.526
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-709.526
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-PC73
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency709.526MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-709.526
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-709.526 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-709.526 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-709.526
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC A/D 15MSPS 12BIT LP 28-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 33V 120A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 300MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
RF-R500 UHF LR RFID READER datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CABLE TIE MINI 3.9" datasheet.pdf