Fox Electronics FVXO-PC73BR-74.25
FVXO-PC73BR-74.25 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-74.25
Brief Description
OSC VCXO 74.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-74.25.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-74.25
QUANTITY
FVXO-PC73BR-74.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-74.25
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-74.25
TypeVCXO
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-74.25
Related LinksFVXO-PC7, FVXO-PC73BR-74.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-74.25 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-74.25
IGBT 600V 52A 200W TO247AC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 6POS DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SKT datasheet.pdf
INDICATOR 24V 22MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
BOARD PERSONALITY S12D datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 82.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
LED CARTRIDGE WHT 28V 40MA CYL datasheet.pdf