Fox Electronics FVXO-PC73BR-91.4
FVXO-PC73BR-91.4 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-91.4
Brief Description
OSC VCXO 91.4MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-91.4.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-91.4
QUANTITY
FVXO-PC73BR-91.4 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-91.4
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-91.4
TypeVCXO
Frequency91.4MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-91.4
Related LinksFVXO-PC7, FVXO-PC73BR-91.4 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-91.4 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-91.4
POLYSWITCH RXE SERIES 0.90A HOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 100K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf