Fox Electronics FVXO-PC73BR-921.6
FVXO-PC73BR-921.6 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-921.6
Brief Description
OSC VCXO 921.6MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-921.6.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-921.6
QUANTITY
FVXO-PC73BR-921.6 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-921.6
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-921.6
TypeVCXO
Frequency921.6MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-921.6
Related LinksFVXO-PC7, FVXO-PC73BR-921.6 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-921.6 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-921.6
RES SMD 634K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 24BIT SER 48-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD GDE OP 13MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
19+19 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 58K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 8.2PF 0.5PF 300V SMD datasheet.pdf