Fox Electronics FVXO-PC73BR-98.304
FVXO-PC73BR-98.304 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-98.304
Brief Description
OSC VCXO 98.304MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-98.304.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-98.304
QUANTITY
FVXO-PC73BR-98.304 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-98.304
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-98.304
TypeVCXO
Frequency98.304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-98.304
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-98.304 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-98.304 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-98.304
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DL PCB GOLD datasheet.pdf
RES SMD 64.2 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V X7S 0201 datasheet.pdf
28 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X8R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 108POS SMD datasheet.pdf