Fox Electronics FVXO-PC73BR-98.304
FVXO-PC73BR-98.304 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-98.304
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 98.304MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-98.304.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-98.304
QUANTITY
FVXO-PC73BR-98.304 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-98.304
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-98.304
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-PC73
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency98.304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-98.304
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-98.304 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-98.304 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-98.304
IC TRANS D-TYPE LATCH 3ST 48SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,WHT,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
CABLE LIMITER 250MCM 600V AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
3M 4926 VHB 1/2" X 2" - 5/PACK datasheet.pdf
GDT 145V 30% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 11 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf