Amphenol Pcd FWFTV22G
FWFTV22G picture photo
Mfg. Part Number
FWFTV22G
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Panel Mount, Screw Hole
Datasheet Download
FWFTV22G.pdf
Availability of FWFTV22G
QUANTITY
FWFTV22G Order Process
Ship out your order
Specifications of FWFTV22G
Internal Part NumberEIS-FWFTV22G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
Series-
Packaging-
Connector TypeFirewire (IEEE 1394)
Number of Contacts6
GenderReceptacle
Specifications-
Mounting TypePanel Mount, Screw Hole
Features-
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FWFTV22G
Related LinksFWFT, FWFTV22G Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
FWFTV22G Details Description
Related parts for FWFTV22G
BATTERY PACK NIMH 6.0V 2500MAH datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ESD HANDLER 15-1/4X10-3/4X3-5/8 datasheet.pdf
RES 203 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/5V/ADJ 8TDFN datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CBL 32POS 0.5MM JMPR TYPE D 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf