Vishay/BCcomponents NTCLE413E2103F520L
NTCLE413E2103F520L picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE413E2103F520L
Brief Description
THERMISTOR NTC 10K OHMS WIRE
Datasheet Download
NTCLE413E2103F520L.pdf
Availability of NTCLE413E2103F520L
QUANTITY
NTCLE413E2103F520L Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE413E2103F520L
Internal Part NumberEIS-NTCLE413E2103F520L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package1,000
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance±1%
B Value Tolerance±1%
B25/75-
B25/853435K
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Power - Max250mW
Length - Lead Wire*
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE413E2103F520L
Related LinksNTCLE413E, NTCLE413E2103F520L Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE413E2103F520L Details Description
Related parts for NTCLE413E2103F520L
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN INTERFACE ONE PC 1MM 20POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.7A SOT-223 datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V 1111 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 39K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 71MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf