Eaton (formerly Cooper Bussmann) FWH-020A6FR
FWH-020A6FR picture photo
Mfg. Part Number
FWH-020A6FR
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
BUSS HIGH SPEED FUSE ROHS
Datasheet Download
FWH-020A6FR.pdf
Availability of FWH-020A6FR
QUANTITY
FWH-020A6FR Order Process
Ship out your order
Specifications of FWH-020A6FR
Internal Part NumberEIS-FWH-020A6FR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FWH-020A6FR
Related LinksFWH-0, FWH-020A6FR Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
FWH-020A6FR Details Description
Related parts for FWH-020A6FR
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 68MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
HGH PWR BOARD FOR DOLPH EVAL MOD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4NPT 20MA datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf