Hirose Electric Co Ltd FX11A-100S-SV
FX11A-100S-SV picture photo
Mfg. Part Number
FX11A-100S-SV
Brief Description
CONN RECEPT 100POS 2.5MM
Datasheet Download
FX11A-100S-SV.pdf
Availability of FX11A-100S-SV
QUANTITY
FX11A-100S-SV Order Process
Ship out your order
Specifications of FX11A-100S-SV
Internal Part NumberEIS-FX11A-100S-SV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesFX11
PackagingTray
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions100
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights2.5mm, 3mm
Height Above Board0.083" (2.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX11A-100S-SV
Related LinksFX11A-, FX11A-100S-SV Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX11A-100S-SV Details Description
Related parts for FX11A-100S-SV
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 100MA ESC datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
IC MCU 192KB FLASH 64MHZ 64LQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A AXIAL datasheet.pdf