Hirose Electric Co Ltd FX15-31S-0.5SV(30)
FX15-31S-0.5SV(30) picture photo
Mfg. Part Number
FX15-31S-0.5SV(30)
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
Connector Receptacle 31 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
FX15-31S-0.5SV(30).pdf
Availability of FX15-31S-0.5SV(30)
QUANTITY
FX15-31S-0.5SV(30) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX15-31S-0.5SV(30)
Internal Part NumberEIS-FX15-31S-0.5SV(30)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesFX15
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StyleReceptacle
Connector TypeMulti-Purpose
Number of Positions31
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX15-31S-0.5SV(30)
Related LinksFX15-31S-, FX15-31S-0.5SV(30) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX15-31S-0.5SV(30) Details Description
Related parts for FX15-31S-0.5SV(30)
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.5A 58.5 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
HEATSHRINK 4.75MM ID 50MM L datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 24VOUT SMD datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LED LUXEON S2000 5000K 80CRI datasheet.pdf
Crystal 30.7200MHz 10ppm 9pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf