Hirose Electric Co Ltd FX16-21P-GND(A)
FX16-21P-GND(A) picture photo
Mfg. Part Number
FX16-21P-GND(A)
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
Brief Description
CONN GND PLATE FOR 21POS PLUG
Datasheet Download
FX16-21P-GND(A).pdf
Availability of FX16-21P-GND(A)
QUANTITY
FX16-21P-GND(A) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX16-21P-GND(A)
Internal Part NumberEIS-FX16-21P-GND(A)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
SeriesFX16
TypeGround Plate
Number of Positions21
For Use With/Related ProductsFX16 Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX16-21P-GND(A)
Related LinksFX16-21, FX16-21P-GND(A) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX16-21P-GND(A) Details Description
Related parts for FX16-21P-GND(A)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 151 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf