Hirose Electric Co Ltd FX16-31P-GND(A)
FX16-31P-GND(A) picture photo
Mfg. Part Number
FX16-31P-GND(A)
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
Brief Description
CONN GND PLATE FOR 31POS PLUG
Datasheet Download
FX16-31P-GND(A).pdf
Availability of FX16-31P-GND(A)
QUANTITY
FX16-31P-GND(A) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX16-31P-GND(A)
Internal Part NumberEIS-FX16-31P-GND(A)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
SeriesFX16
TypeGround Plate
Number of Positions31
For Use With/Related ProductsFX16 Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX16-31P-GND(A)
Related LinksFX16-31, FX16-31P-GND(A) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX16-31P-GND(A) Details Description
Related parts for FX16-31P-GND(A)
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SGL 30MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
INDICATOR 12V 6MM PROMINENT RED datasheet.pdf
IC CTRL XPHASE3 20-MLPQ datasheet.pdf
RES 12.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf