Hirose Electric Co Ltd FX16-31P-GNDL(A)
FX16-31P-GNDL(A) picture photo
Mfg. Part Number
FX16-31P-GNDL(A)
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
Brief Description
GND PLATE FOR 31POS R/A PLUG
Datasheet Download
FX16-31P-GNDL(A).pdf
Availability of FX16-31P-GNDL(A)
QUANTITY
FX16-31P-GNDL(A) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX16-31P-GNDL(A)
Internal Part NumberEIS-FX16-31P-GNDL(A)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
SeriesFX16
TypeGround Plate
Number of Positions31
For Use With/Related ProductsFX16 Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX16-31P-GNDL(A)
Related LinksFX16-31P, FX16-31P-GNDL(A) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX16-31P-GNDL(A) Details Description
Related parts for FX16-31P-GNDL(A)
RES SMD 14.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 667MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT SKT datasheet.pdf