Hirose Electric Co Ltd FX2-100P-1.27DSL(71)
FX2-100P-1.27DSL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2-100P-1.27DSL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER RA 100POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2-100P-1.27DSL(71).pdf
Availability of FX2-100P-1.27DSL(71)
QUANTITY
FX2-100P-1.27DSL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-100P-1.27DSL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2-100P-1.27DSL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package35
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-100P-1.27DSL(71)
Related LinksFX2-100P-1, FX2-100P-1.27DSL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-100P-1.27DSL(71) Details Description
Related parts for FX2-100P-1.27DSL(71)
RES SMD 562 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONN HEADR 66POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 11MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
MODULE ME 8MB SDRAM 2MB FLASH datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND TWIST-PAIR 25' datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 4COL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 10A TO277-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf