Hirose Electric Co Ltd FX2-20P-0.635SH(95)
FX2-20P-0.635SH(95) picture photo
Mfg. Part Number
FX2-20P-0.635SH(95)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HDR 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2-20P-0.635SH(95).pdf
Availability of FX2-20P-0.635SH(95)
QUANTITY
FX2-20P-0.635SH(95) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-20P-0.635SH(95)
Internal Part NumberEIS-FX2-20P-0.635SH(95)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-20P-0.635SH(95)
Related LinksFX2-20P-0, FX2-20P-0.635SH(95) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-20P-0.635SH(95) Details Description
Related parts for FX2-20P-0.635SH(95)
IC 4.125V 15% SOT223-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMT6 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN WTB HOUSING datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf