Hirose Electric Co Ltd FX2-20P-1.27DS(71)
FX2-20P-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2-20P-1.27DS(71)
Brief Description
CONN HEADER R/A 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2-20P-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2-20P-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2-20P-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-20P-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2-20P-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package110
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-20P-1.27DS(71)
Related LinksFX2-20P-1, FX2-20P-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-20P-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2-20P-1.27DS(71)
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLET 75A 240V 23FT CABLE datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
REPLACEMENT BLADE FOR MARK 7 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf