Hirose Electric Co Ltd FX2-52P-1.27DS
FX2-52P-1.27DS picture photo
Mfg. Part Number
FX2-52P-1.27DS
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER R/A 52POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2-52P-1.27DS.pdf
Availability of FX2-52P-1.27DS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2-52P-1.27DS Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-52P-1.27DS
Internal Part NumberEIS-FX2-52P-1.27DS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-52P-1.27DS
Related LinksFX2-52P, FX2-52P-1.27DS Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-52P-1.27DS Details Description
Related parts for FX2-52P-1.27DS
DIODE ZENER 28V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS 2NPN 20V 0.015A SSMINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MOUNT TRUCK RG58U 17' BNCM datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB datasheet.pdf
WRMNT SCKT PREASSM 34CONT STRN R datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM T/H datasheet.pdf