Hirose Electric Co Ltd FX2B-20PA-1.27DS
FX2B-20PA-1.27DS picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-20PA-1.27DS
Brief Description
CONN HEADER R/A 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-20PA-1.27DS.pdf
Availability of FX2B-20PA-1.27DS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2B-20PA-1.27DS Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-20PA-1.27DS
Internal Part NumberEIS-FX2B-20PA-1.27DS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package55
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-20PA-1.27DS
Related LinksFX2B-20P, FX2B-20PA-1.27DS Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-20PA-1.27DS Details Description
Related parts for FX2B-20PA-1.27DS
RES SMD 16.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
HOLE PLUG 1" STEEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf