Hirose Electric Co Ltd FX2B-80PA-1.27DS(71)
FX2B-80PA-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-80PA-1.27DS(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER R/A 80POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-80PA-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2B-80PA-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2B-80PA-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-80PA-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-80PA-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package22
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-80PA-1.27DS(71)
Related LinksFX2B-80PA-, FX2B-80PA-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-80PA-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2B-80PA-1.27DS(71)
FUSE GLASS 4A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf