Hirose Electric Co Ltd FX2BA-60PA-1.27DSA(71)
FX2BA-60PA-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2BA-60PA-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2BA-60PA-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2BA-60PA-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2BA-60PA-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2BA-60PA-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2BA-60PA-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2BA-60PA-1.27DSA(71)
Related LinksFX2BA-60PA-, FX2BA-60PA-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2BA-60PA-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2BA-60PA-1.27DSA(71)
IC FLASH 1MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 13.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC USB SWITCH CURR LIMIT 10TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK FEED THRU 6.2MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
L37-5 SHEET 320X320X2MM W/ADH datasheet.pdf
GDT 350V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf