Hirose Electric Co Ltd FX2BA-60PA-1.27DSA
FX2BA-60PA-1.27DSA picture photo
Mfg. Part Number
FX2BA-60PA-1.27DSA
Brief Description
CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2BA-60PA-1.27DSA.pdf
Availability of FX2BA-60PA-1.27DSA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2BA-60PA-1.27DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2BA-60PA-1.27DSA
Internal Part NumberEIS-FX2BA-60PA-1.27DSA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2BA-60PA-1.27DSA
Related LinksFX2BA-60P, FX2BA-60PA-1.27DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2BA-60PA-1.27DSA Details Description
Related parts for FX2BA-60PA-1.27DSA
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROTECTIVE TUBE EXTENSION datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.1A 20LCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf