Hirose Electric Co Ltd FX2C-100P-1.27DSA(71)
FX2C-100P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C-100P-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 100POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C-100P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2C-100P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2C-100P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C-100P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C-100P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C-100P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2C-100P-, FX2C-100P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C-100P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2C-100P-1.27DSA(71)
Crystal 12.2880MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 40MA 53 OHM TH datasheet.pdf
TERM FORK VYL 22-18AWG #6 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 10K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf